BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip (ne)būti geriausia

Svarbu turėti planą.
Mano planas yra nusipirkti padangas ir nuvažiuoti prie jūros. Spalį. Dar turiu planą kurią nors dieną miegoti su tavim, visą dieną miegoti, atsikelti, nusipirkti obuolių, iškepti pyragą ir vėl miegoti.

Gražios sunkios dienos. Kartais taip norisi būti siplna, zyziančia ir lemenančia, bet tada suimi save į rankas, sakai sau - tu jau seniai seniai nesi maža mergaitė, gyvenk gyvenimą pati. Tada gyveni gyvenimą pati, strateguojiesi, dėliojiesi cash flows’us ne tik darbe. Ir viskas pavyksta. Ir nustoji taip smarkiai bijoti.

O šiandien taip saulėta. Galvoju apie jūrą.
Kad viskas bus gerai.

Bet - kaip vis tik velniškai sunku atsisakyti savo taip ilgai mylėto ir auginto noro būti geriausia visur.
Kai miegu šalia tavęs, atrodo, tas noras nutolsta, palieka mane ir leidžia man pailsėti. Su tavim nereikia būti geriausia.

Rodyk draugams

Lift me up

Kasdien sakau sau, apie ką man galvoti.
Norėčiau galvoti apie LLMą, arba apie ekonomikos magistrantūrą, arba apie stažuotes užsienio universitetuose. Bet! Bet aš taip bijau - kad nesusikalbėsiu angliškai, kad neparašyti mokslinių darbų angliškai, kad pasimesiu, kad iš tos baimės vėl nugrimsiu kur tamsu kur baisu ten kur jau pabuvau, kad užspringiu kariu centrinėj miesto aiškštėj, žodžiu.
Aš tokia jauna. Aš juk tiek daug galėčiau pamatyti, išgirsti ir padaryti pati.

Šįryt mąsčiau apie emocinį ryšį. Kam skambinčiau, jei man kas nors atsitiktų? Aišku, kad V.
Tas aišku, kad mane nustebino - V. niekada nebuvo tas “aišku”.
Stengiuosi niekada tau neskambinti, kai kalbam telefonu, man nejauku.

Ar man reikėtų apsupti save labiau visko pasiekusiais, labiau mokslinius darbus anglų kalba rašančiais žmonėmis? Ar jie mane motyvuotų? Kodėl man reikia, kad kažkas iš šalies mane motyvuotų?
Todėl, kad aš esu siūlų kamuoliukas. Siūlų kamuoliukas mėgsta minkštai gulėti pintinėje, o jau gyvenimas kaip nors. Kaip nors pats praeis.

Rodyk draugams

Jos laukia tavęs

Moterys! Ak, kaip aš žaviuosi moterimis! Pusę dešimtos vakaro, po darbo ir paskaitų, eidama per jau pustuštę mašinų stovėjimo aikštelę matai, kaip moteris sėdi automobiliyje ir dažosi. Moteris nori šį vakarą būti kažkam graži. Moteris staigiais, įgudusiais judesiais pudruoja nuovargį ir irzulį, viską daro taip mikliai, net nebežiūrėdama.
Moterys šitaip stengiasi!

Moterys eina, bėga, spėja visur ir dar spėja vogčiomis, niekam nematant, parūkyti; net drebančiomis rankomis, net verkdamos pasidažo lūpas ir, nutaisiusios nuotaikinga balsą, atsiliepia į kolegų telefono skambučius; moterys galvoja, kad tai nėra viskas blogai, tai tik man taip atrodo,
o kartais, o kartais jos galvoja - aš net nesuprantu, KAIP viskas iš tiesų blogai,
bet visi iš tiesų yra išsprendžiami arba paslepiami po pagalve, kur niekas jų nemato,
ir moterys toliau gyvena, ir pakelia galvas, ir šypsosi,
ir iš po lovos išvalo visas dulkes,
o kiek pavargusias širdis paslepia giliau.

Rodyk draugams

Vietoje manęs nubunda kažkas kitas

ir kiek tik besistengčiau, vis tiek išaušta rytas,
kur vietoje manęs nubunda kažkas kitas

Jaučiuosi kažko ne savo vietoje. Ar vietoje manęs nubunda kažkas kitas? Kur nubunda? Norėčiau ten būti, rasti tą savo vietą, susikurti ją.

Aš kažkokia nepatenkinta. Kuo daugiau dirbu, kuo daugiau turiu veiklų, kuriose tenka būti Stipria Moterim, tuo labiau aš leidžiu sau būti nepatenkinta. Tiesiog.

O iš tiesų, pradėdama bet kokius santykius, visų pirma atsinešu į juos visus savo lūkesčius ir įsivaizdavimą, kaip aš būsiu mylima. Reikia paleisti tą vaizdą, sakau sau; taip, jis labai ilgai gludintas - sapnuotas ir rašytas.

Perskaičiusi tavo paskutinį laišką galvojau, ką atrašyti. Iš tiesų džiaugiuosi, kad matai spalvas. Visur. Kad džiaugiesi gyvenimu. Gyveni dėl rytinės cigaretės, dėl saulės pro langą, žiemą užsikuriančios mašinos, kelionės naktį bet kuria kryptimi, degalinių kavos? Dėl pirmojo bučinio, paskutinės budrumo akimirkos prieš užmiegant pasimylėjus, ėjimo namo ne iš savo namų, to palengvėjimo pagaliau likus vienam, kai pagaliau nebereikia prie nieko taikytis?

Aš galėčiau gyvent dėl visų tų dalykų.

O kokias moteris savo kelionėje sutinki tu?

Noriu leisti sau būti silpna prie tavo rankų, bet tai neturėtų būti mano vienos pasirinkimas.

Rodyk draugams

Aš turėjau baltus sparnus

Negali turėti visko - gali turėti arba ramybę, kuri anksčiau ar vėliau atneša nuobodulį, arba aistrą, kuri visada atneša sunkų nusileidimą. Jei būtų galima turėti viską kartu ir jei tai būtų meilė, dėl tokios meilės būtų galima numirti, -

vis dar skaitau senus laiškus. Vis dar juos cituoju.
Ryte duše niūniuojasi liūdnos dainos, tada, prisiminusi Ilzės mokymus apie įsikalbėjimą, nustoju dainuoti visai.
Paralelės yra žodis, apibūdinantis mano santykį su tuo, kas vyksta. Koks žodis apibūdina mano santykį į save šiuo metu? Į tave?
Tu turėjai baltus sparnus, - rašo Povilas. Tu turėjai baltus sparnus.
Aš irgi turėjau baltus sparnus, kai mokiausi mokykloj, kai rašiau eilėraščius, kai gyvenau aštuntam aukšte ir vogčiomis bėgdavau į Vilnių, mūsų miestą, mūsų naktis. Kur tie sparnai dabar? Kur tos naktys, kai laukdavau, kol kas nors mane išgelbės?
Galvojau, kad seniai nebelaukiu. Ar nebelaukiu?

Po nemažai laiko rašiau L.:
Man kartais atrodo, kad vyras, pavargęs gulintis man ant kelių ir (ne)sakantis,kaip jam sunku, kaip liūdna ir kaip gaila visko, ką padarė ir ko nepadarė, tuo metu yra daug trapesnis nei aš.
Kita vertus, kaip dainuoja Mikutavičius - man skauda galvą, širdies man neskauda. Kartais gerai gyventi su tokia nuostata. Tada nedūžta širdis, tada nereikia grįžti į save, kaip rašei.
Tada, aišku, neateina ir meilė.

Aš nežinau, kaip tu gyveni, kaip tu myli, ką tu renkiesi. Bet, žinai, kartais galvoju, kada ir kodėl pasirinkau gyventi taip, kaip gyvenu, kada pasirinkau tą vienatvę, kurios iš tiesų nenoriu, ir kada supratau, kad, net gyvenant ramiai ir laimingai, anksčiau ar vėliau ateis visi flashbackai, kada keiksiu tą savo ramybę drebančiom rankom.
Ir kaip pasitikėti kitu, kai girdėjai tūkstanti ir vieną istoriją iš pačių vyrų lūpų, kad kitu pasitikėti negalima? Kaip melagiui neatskirti, kad tau meluoja?

Rodyk draugams